0 produktovVymazať porovnanie
Menu

Comklima – Expert na klímu

 

 

 

Expert na klímu už od roku 1999

Príbeh značky COMKLIMA je od úplného začiatku úzko spätý so zakladateľom a majiteľom firmy, Tomášom Hodúrom. Štúdium na Strojníckej fakulte STU v Bratislave ho nasmerovalo k záujmu o chladenie, vykurovanie a dobrú vnútornú klímu vo všeobecnosti.

Aj keď bol trh s klimatizáciami v deväťdesiatych rokoch doslova v plienkach, on v ňom už vtedy videl slušný potenciál. Preto si v roku 1999 v tejto oblasti založil živnosť. Na začiatku bol predajcom, skladníkom a montérom v jednej osobe a jeho kancelária sa nachádzala v pivničných priestoroch rodičovského domu. Napriek tomu, že počas prvého roku podnikania predal len 5 mobilných klimatizácií, nikdy neprestával veriť v to, že klimatizácia sa čoskoro aj na Slovensku stane masovou záležitosťou a že jedného dňa môže vybudovať veľkú úspešnú firmu.
 

Prvé sídlo ComklimaPrvé sídlo Comklima v pivnici rodičovského domu Tomáša Hodúra, rok 1999.
Prvá výstava ComklimaComklima na výstave Coneco 2003.

Začiatok milénia bol pre firmu zlomový. COMKLIMA predala svoju prvú nástennú klimatizáciu a zároveň na odkúpených vyradených strojoch začala vyrábať komponenty pre vzduchotechniku. Predpoklad rastúceho dopytu po klimatizačných jednotkách sa ukázal ako správny. Roky 2001 až 2005 boli v znamení expanzie, otvorenia pobočky v Bratislave, Šali a Trebišove, ale aj začiatku strategickej spolupráce so značkou Daikin. Keď počet predaných splitových jednotiek atakoval v roku 2005 5-tisíc, bol čas pretransformovať sa zo živnosti na eseročku.

 

Poctivou prácou, kvalitnými službami a prvotriednym zákazníckym servisom sme sa postupne vypracovali na jednotku na trhu splitových klimatizácií na Slovensku. Od pivničných priestorov, kde sme začínali, cez malé prenajaté kancelárie, sme sa posunuli po dnešné reprezentatívne sídlo a výrobnú halu na ulici Á. Jedlíka v Komárne. Do roku 2017 sme predali viac ako 70 tisíc klimatizačných jednotiek, dlhodobo sme najväčším predajcom klimatizácií DAIKIN na našom trhu.

 

Expert na klinatizácie Comklima  50 tisíc predaných klím  7 značkových showroomov Comklima  Vlastní montážnici Comklima

 

Inak, spomínaná prvá predaná splitová jednotka z roku 2000 sa nám zhodou náhod nedávno vrátila späť. Dodnes je plne funkčná, načo sme patrične hrdí. V rámci nostalgie sme ju nainštalovali v našom komárňanskom showroome.

 

Prídite sa na ňu pozrieť a ukážeme vám,
kam sa trh s klimatizáciami za tých 25 rokov posunul.

 

 

Kontakt

TV KE TT SA KM BA BU SM

COM-KLIMA, s.r.o.
Á.Jedlíka 4554
945 01 Komárno

Tel.: 035/77 31 043
Studená linka: 18 321
email: info@comklima.sk
Viac kontaktov

Partnerská
zóna