0 produktovVymazať porovnanie
Menu
Späť na blog

Vedeli ste, že klimatizáciou môžete aj vykurovať?

06.10.2020

 

 

Vedeli ste, že klimatizáciou môžete aj vykurovať?

Pre mnohých zákazníkov je to prekvapenie – klimatizáciu si spájajú len s príjemným letným osviežením. Vykurovanie klimatizáciou je v našich končinách málo rozšírené. A pritom sa jedná o ekologický, lacný a úsporný spôsob vykurovania. A navyše využívate jeden prístroj na viacero účelov.

 

 

Klimatizácia je univerzálne zariadenie, ktoré vám spríjemní celý rok

Počas horúcich letných mesiacov klimatizáciu používate každý deň a každú noc. Po lete ju ale nemusíte automaticky vypnúť a čakať niekoľko mesiacov na to, aby ste ju znova naštartovali. V chladných jesenných a zimných mesiacoch môžete klimatizáciu použiť na cenovo efektívne vykurovanie.

Používate jeden prístroj – klimatizáciu – na viacero účelov. To však nie je jedinou výhodou kúrenia klimatizáciou. Ďalšou prednosťou klimatizácií pri vykurovaní je rýchlejší nábeh teploty – príjemné teplo sa vám šíri domácnosťou takmer okamžite po jej zapnutí. Kúrenie klimatizáciou však môže pomôcť vášmu zdraviu. Pokročilejšie klimatizácie sú vybavené špeciálnymi filtračnými systémami, ktoré zachytávajú vírusy, baktérie či alergény, vďaka čomu budete doma dýchať čistejší a zdravší vzduch.

Klimatizácia zahreje aj vašu peňaženku

Vykurovanie klimatizáciou má aj ekonomické pozitíva – technologicky vyspelejšie klimatizácie vám vďaka vysokej energetickej účinnosti dokážu výrazne znížiť prevádzkové náklady a vy tak ušetríte. Účinnosť klimatizácie spoznáte na základe dvoch čísiel – koeficient SCOP pre vykurovanie a SEER pre chladenie. Tie sa pri jednotlivých klimatizáciách líšia. Napríklad klimatizácia Daikin Ururu Sarara z najvyššej triedy má sezónne SCOP až 5,9 čo znamená, že za sezónu v priemere vyprodukuje z 1 kW elektrickej energie až takmer 600 % tepla! Pri bežných modeloch klimatizácií sa SCOP pohybuje od čísla 4 vyššie, pri Daikin jednotkách optimalizovaných pre vykurovanie zvyčajne 5 a viac.

 Daikin Stylish

 

Optimalizované vykurovanie špičkového výrobcu

Spoločnosť Daikin ponúka aj klimatizácie "optimalizované pre vykurovanie". Sú určené pre chladnejšie podnebia, pre bezproblémovú prevádzku vykurovacieho systému pri teplotách až do -25 °C. Okrem energetickej účinnosti až do A+++ napr. klimatizácie Daikin Stylish a Perfera ponúkajú aj "funkciu krbu," vďaka ktorej sa prispôsobia iným tepelným zdrojom vo vašej miestnosti. Ak zistia v priestore iný zdroj tepla, napríklad krb, automaticky vypnú vyhrievanie a zapnú do úsporného režimu ventilátora, ktorým teplý vzduch rovnomerne rozptýlia.

Vykurovanie klimatizáciou je moderné riešenie, ktoré oceníte najmä v priestoroch, ktoré potrebujete mať vykúrené čo najrýchlejšie. Tiež vám výrazne pomôže v sezóne temperovania, keď ešte nie je spustené centrálne vykurovanie. Vďaka nízkym obstarávacím a prevádzkovým nákladom je vykurovanie klimatizáciou perfektným riešením pre domácnosti, apartmány či pre víkendové bývanie.

 

 

Kontakt

TV KE TT SA KM BA BU SM

COM-KLIMA, s.r.o.
Á.Jedlíka 4554
945 01 Komárno

Tel.: 035/77 31 043
Studená linka: 18 321
email: info@comklima.sk
Viac kontaktov

Partnerská
zóna