0 produktovVymazať porovnanie
Menu
Späť na kategóriu

Rodinný dom č. 3, Komárno

 

Rodinný dom č. 3, Komárno | Comklima.sk - Referencie
Rodinný dom č. 3, Komárno | Comklima.sk - ReferencieRodinný dom č. 3, Komárno | Comklima.sk - ReferencieRodinný dom č. 3, Komárno | Comklima.sk - Referencie

Pri riešení vykurovania bol použitý systém tepelného čerpadla (vzduch – voda) DAIKIN Altherma, zloženého z vonkajšej jednotky ERHQ016A a hydroboxu EKHBX016AB9WN. Tepelné čerpadlo slúži na vykurovanie, ohrev TÚV a chladenie. Hydrobox má zabudovaný záložný ohrievač o príkone 9 kW, ktorý slúži na pokrytie vyššej potreby tepla počas chladnejších dní.

Vykurovanie objektu sme vyriešili teplovodným podlahovým vykurovaním v jednotlivých miestnostiach. Reguláciu vykurovacieho zariadenia zabezpečuje ekvitermická regulácia s riadením dvoch vykurovacích okruhov a s riadením ohrevu vody cez zdroj tepla.

Chladenie bude zabezpečené 7 fancoilovými jednotkami DAIKIN FWM 01-04, FWM 06, ktoré budú opatrené nástennými regulátormi v jednotlivých miestnostiach. Fancoily slúžia aj na doohriatie v prípade potreby. Chladný, resp. ohriaty vzduch je dopravovaný z fancoilov do miestností a odvádzaný naspäť prostredníctvom izolovaného Spiro potrubia, štrbinových výustiek, resp. mriežok.

Výmena vzduchu v objekte je realizovaná vzduchotechnickou rekuperačnou jednotkou DAIKIN VAM 500FA, ktorou zabezpečujeme odvod vzduchu zo sociálnych priestorov, kuchyne, chodby a následne je prepravovaný cez rekuperačnú jednotku s primiešaním čerstvého vzduchu do obytných miestností rodinného domu. Na ohriatie chladného vzduchu v zimnom období slúži ohrievač o výkone 2,1 kW.

Kontakt

TV KE TT SA KM BA BU SM

COM-KLIMA, s.r.o.
Á.Jedlíka 4554
945 01 Komárno

Tel.: 035/77 31 043
Studená linka: 18 321
Fax : 035/77 33 846
email: info@comklima.sk

Partnerská zóna
Pre registráciu do Partnerskej zóny nás kontaktujte na marketing@comklima.sk.