0 produktovVymazať porovnanie
Menu
Späť na kategóriu

Rodinný dom č. 2, Komárno

 

Rodinný dom č. 2, Komárno | Comklima.sk - Referencie
Rodinný dom č. 2, Komárno | Comklima.sk - ReferencieRodinný dom č. 2, Komárno | Comklima.sk - ReferencieRodinný dom č. 2, Komárno | Comklima.sk - Referencie

Rodinný dom je zásobovaný teplom, získavaným z tepelného čerpadla (vzduch – voda) DAIKIN Altherma, zloženého z vonkajšej jednotky ERHQ016A a hydroboxu EKHBX016AB9WN. Tepelné čerpadlo slúži na vykurovanie, ohrev TÚV a chladenie. Hydrobox má zabudovaný záložný ohrievač o príkone 9 kW, ktorý pokrýva zvýšenú potrebu kúrenia počas chladnejších dní.

Vykurovanie objektu je riešené teplovodným podlahovým vykurovaním v jednotlivých miestnostiach (viď. Projektovú dokumentáciu vykurovania a klimatizácie). Reguláciu vykurovacieho zariadenia zabezpečuje ekvitermická regulácia s riadením dvoch vykurovacích okruhov a s riadením ohrevu vody. Objednávateľ mal špeciálnu požiadavku, zvýšiť komfort vo vybraných miestnostiach. Ten sme dosiahli inštaláciou izbového termostatu prostredníctvom servomotora, umiestneného v rozdeľovači.

Chladenie bude zabezpečené fancoilovými jednotkami DAIKIN FWM 04, FWM 06, ktoré budú opatrené nástennými regulátormi v jednotlivých miestnostiach. Fancoily slúžia aj na doohrev v prípade potreby. Chladný, resp. ohriaty vzduch je dopravovaný z fan coilov do miestnosí a odvádzaný späť prostredníctvom izolovaného spiro potrubia, štrbinových výustiek, resp. mriežok.

Výmena zduchu v objekte bude realizovaná vzduchotechnickou rekuperačnou jednotkou DAIKIN VAM 500FA, ktorou prostredníctvom potrubia a koncových elementov zabezpečujeme odvod vzduchu z priestorov sociálnych, kuchyne, chodby a prepravovaný cez rekuperačnú jednotku s možnosťou primiešavania čerstvého vzduchu dopravený do obytných miestností rodinného domu. Na úpravu chladného vzduchu v zimnom období slúži ohrievač (2,1 kW).

Kontakt

TV KE TT SA KM BA BU SM

COM-KLIMA, s.r.o.
Á.Jedlíka 4554
945 01 Komárno

Tel.: 035/77 31 043
Studená linka: 18 321
Fax : 035/77 33 846
email: info@comklima.sk

Partnerská zóna
Pre registráciu do Partnerskej zóny nás kontaktujte na marketing@comklima.sk.